Jak sie zakochac?

14:55

Na poważnie! Jak się zakochać? Myślę, że każdemu taka myśl przeszła kiedyś przez głowę. Zakochanie to cudowny stan, radość, dobre samopoczucie, nieodkryte wcześniej pokłady energii. No właśnie, ale jak zakochać się w życiu?

Życie to wypadkowa podejmowanych przez nas decyzji. Najpiękniejsze jest to, że nigdy nie jesteśmy pewni co czeka nas kolejnego dnia. A kto nie lubi niespodzianek? :) To prawda, nie zawsze jest kolorowo, zdarzają się przykre sytuacje. Jednak wszystko zależy od naszego nastawienia.
Można widzieć wszystko w czarnych kolorach, jeśli skupimy się na negatywnych emocjach. W tym wypadku nawet słoneczny dzień będzie dla nas okropny. Ale można też zacząć cieszyć się z małych rzeczy. Ja tak robię i wiecie co? Działa! :)

Spotkanie z przyjaciółmi. Rozmowa z przypadkową osobą podczas zakupów. Znalezienie liściku w torbie. Zapach świeżego pieczywa. Wolne miejsce w zatłoczonym autobusie. Życzliwość Pań w dziekanacie. Zapach świeżo mielonej kawy. Uśmiech. Odwołane zajęcia na uczelni. Super okazja w sklepie. Twoja ulubiona piosenka w radiu. Przepuszczenie w kolejce. Dostanie kwiatka od nieznajomej osoby. Miła wiadomość. Czas tylko dla siebie. Trening. Dobre jedzenie. Świadomość, że ma się cudowną rodzinę/przyjaciół. Gotowanie. Przygotowywanie niespodzianki dla kogoś bliskiego. Pomoc nieznajomej osobie. Spadające, jesienne liście. Słońce przebijające się przez ciężkie chmury. Kierowca, który poczekał aż dobiegniesz do autobusu/tramwaju. Zaproszenie na kolację/spotkanie/imprezę. Powrót do domu. Kubek ciepłej kawy/herbaty w tak zimny dzień jak dziś. Życzliwi sąsiedzi. Zielone światła kiedy bardzo Ci się spieszy. Darmowa kawa w Macu. "Free Hugs". Uczucie po treningu.

Mogłabym wymieniać jeszcze długo :) Tak małe rzeczy, naprawdę małe (!), ale zauważane przez nas każdego dnia sprawią, że zaczniesz być prawdziwie szczęśliwym człowiekiem. Nie warto marnować czasu na smutki, na narzekanie, kiedy wokół tyle pięknych rzeczy. Często słyszę pytanie: "Jak możesz się tak cieszyć?". W momencie, kiedy do wyboru mam bycie nieszczęśliwą, albo szczęśliwą, zawsze wybieram drugą opcję :) Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy ? Zrób eksperyment: co wieczór przez kilka dni zapisuj miłe rzeczy/sytuacje, które Ci się przytrafiły. Będziesz zdziwiony jak dużo rzeczy może przynieść radość :) 

Życzę Wam uśmiechu na każdy dzień. Nigdy o nim nie zapominajcie! :*

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Dziś mam okropny dzień, a Twój wpis od razu poprawił mi humor! :) Dziękuję :* !

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czasem muszę pomarudzić, ale też cieszę się z każdej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie myślałam o tym w ten sposób... I zaskoczyłaś mnie, i masz rację! Zdecydowanie za dużo czasu marnuję na negatywne emocje, a o niebo lepiej być człowiekiem SZCZĘŚLIWYM!- Pozdrawiam ze Szczecina, Kasia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz 100% rację! Ja z natury jestem marudą ale codziennie uczę się jak cieszyć się życiem i wydaje mi się, że idzie mi coraz lepiej:D Zapraszam http://zgrabna-i-powabna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym się zakochać :) I w sobie, i w kimś i w życiu :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie, masz rację. Sama odkąd zaczęłam doceniać najdrobniejsze rzeczy czuję się o niebo lepiej. Przecież jest tyle okazji : ))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...