Fit Lektura: "Karolina odNowa"

11:58

Uwielbiam książki! Śledzący mojego bloga mogli już przeczytać kilka recenzji. Dziś czas na kolejną! Dzięki wydawnictwu Agora mogłam zapoznać się ze świeżą pozycją na rynku, która nosi tytuł "Karolina odNowa".

O AUTORACH

Karolina i Maciej są małżeństwem, które dzieli pasję do gotowania, zdrowego stylu życia, medytacji i jogi. Wspólnie napisali już "Karolina na detoksie", która zyskała dużą popularność. Maciej Szaciłło przez kilka lat gotował w programie śniadaniowym "Dzień dobry TVN", gdzie dzielił się swoimi propozycjami na dobre i zdrowe jedzenie. Karolina Szaciłło jest zapaloną podróżniczką. Wspólnie piszą również bloga kulinarno-lifestyle'owego MEDYtuJEMY. Czytając książkę nie ma się wątpliwości, że ta dwójka to prawdziwi zapaleńcy i miłośnicy zdrowego stylu życia.O KSIĄŻCE

"Czujesz się zagoniony, przytłoczony, zmęczony i wypalony? Myślisz, że twoje ciało i umysł są starsze, niż wskazuje data urodzenia? Możesz to zmienić!"
Książka podzielona jest na pięć rozdziałów: Usuwamy toksyny, Poprawiamy Trawienie, W poszukiwaniu eliksiru młodości, Ładujemy akumulatory, W pogoni za szczęściem. Każdy rozdział opatrzony jest stosownym wprowadzeniem, wieloma ciekawostkami i cudownymi przepisami na dania pachnące orientem. Czytelnicy mogą też dowiedzieć się "z notatnika Karoliny" jak przebiegała jej odnowa i z jakimi przeciwnościami się zmagała. Pojawiają się również ćwiczenia oddechowe i techniki zaczerpnięte z jogi. Na samym końcu książki znajduje się indeks przepisów ułożony według rozdziałów. Co bardzo rzuciło mi się w oczy, to nieustanne ajurwerdowanie*- klasztory ajurwerdyjskie, metody ajurwerdyjskie, mędrcy ajurwerdyjscy (...) wszystko ajurwerdyjskie. 


* Ajurwerda- starożytny, indoeuropejski system duchowej medycyny, objawiony przez starożytnych mędrców i aniołów.

Nie mam nic przeciwko technikom i propozycjom, choć osobiście** trochę raziło mnie przemycanie do przewodnika po zdrowym stylu życia idei i wartości tychże. Dla mnie propozycje ćwiczeń z jogi są tylko ćwiczeniami, a nie rozwijaniem ideologii wschodu, ale tu wszystko zależy od odbiorcy i jego podejścia :) Kolejnym minusem jest niedostępność części produktów, które wykorzystywane są w przepisach (rozwiązaniem może być znalezienie równie zdrowych i smacznych zastępników). Pomijając tę jedną rzecz, książka jest naprawdę godna polecenia. Myślę, że w żadnej innej nie znajdziecie TAKICH przepisów. Pisząc TAKICH, domyślcie się co mam na myśli :)
Dobrze też wiedzieć, że współautorka książki- Karolina- doświadczyła tego o czym piszą. Stres, ciągła praca, złe jedzenie itp. Inaczej czyta się rady kogoś, kto nigdy nie był w skórze odbiorcy, a co innego, kiedy osoba doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak to jest. Jak wiadomo, wygląd też się liczy, dlatego wielki plus za oprawę graficzną. Książka jest naprawdę pięknie wydana, a zdjęcia po prostu cudowne!


Książka dostępna jest w księgarniach w cenie 34,99 zł. Moim zdaniem warto :) 

** Recenzja "Karolina odNowa" jest recenzją subiektywną.

You Might Also Like

18 komentarze

 1. Miałam okazję czytać zarówno ich poprzednią jak i tę nową książkę. Fajnie piszą, co do ajurwerdyzmu to się zgodzę, ale da się przejść nad tym i wyciągnąć z tego korzystne porady, tak jak piszesz. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzedniej nie czytałam :( Ale Przyjaciółka obiecała pożyczyć! :P

   Usuń
 2. Warto próbować diet, które w jakimś stopniu mogą poprawić funkcjonowanie naszego organizmu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie dietować, tylko po prostu odżywiać się... zdrowo ;)

   Usuń
 3. Sporo o niej już słyszałam ;) mam nadzieję, że kiedyś wpadnie w moje łapki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też przeczytałam mnóstwo recenzji, większość pozytywnych :)

   Usuń
 4. Książka zdecydowanie warta uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. A polecasz jeszcze jakieś inne pozycje? Chętnie zerknę po sesji! :)

   Usuń
 6. Ostatnio dużo osób pisze o tej książce, a to znaczy, że faktycznie jest godna uwagi.. Muszę więc sama się zastanowić nad kupnem i to poważnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno zawiera dużo uniwersalnych i przydatnych informacji, więc... sięgnij po nią :)

   Usuń
 7. Miałam styczność z Ajurwedą i widziałam wywiad z Karoliną i Maćkiem i chociaż poszłam w nieco inna stroną to książkę bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam, ze warto ją przeczytać nawet, jeśli z Ajurwerdą styczności się nie miało ;)

   Usuń
 8. już nie długo się za nią zabieram :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama też ją mam i osobiście jestem zachwycona :) Spodziewałam się czegoś gorszego, ale zaskoczyła mnie pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszę, że miałam okazję przeczytać ich książkę :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...