Jestes gruba i brzydka!

13:56

Nie wierzysz w to? Jesteś gruba, brzydka, masz krzywy nos i w ogóle mogłabyś zacząć ćwiczyć, bo chyba pasek od spodni Cię uwiera. No i zmień wreszcie tę fryzurę, bo bardzo Cię pogrubia. Chociaż... Fakt. W Twoim przypadku i tak niewiele to zmieni.Ile razy słyszałaś negatywny komentarz na temat swojej sylwetki? Ile razy ktoś zwrócił Ci uwagę, że powinnaś bardziej się starać, chociaż Ty i tak wylewasz już siódme poty? A może ktoś powiedział, że jesteś brzydka i nieatrakcyjna? Ile razy to TY SAMA pomyślałaś o sobie w ten sposób?

Komentarze innych osób na Twój temat nie powinny przeszkodzić Ci w realizacji celu, spełnianiu marzeń, kochaniu siebie. To, że komuś nie pasuje kształt Twoich pośladków to tylko i wyłącznie jego problem. Ale sytuacja nabiera rumieńców, kiedy sama podcinasz sobie skrzydła. Można mieć gorsze samopoczucie, nie mieć ochoty na trening i przesiedzieć w piżamie cały dzień. Ale dlaczego frustrację tak często wyładowujesz na sobie? Wytykasz kolejną wadę, okładasz się kolejnymi negatywnymi komentarzami, załamujesz ręce, tracisz wiarę i pewność siebie, nie podejmujesz wyzwań, bo boisz się porażki.... Przykłady mogę mnożyć, ale z wszystkiego jest tylko jedno wyjście.


POKOCHAJ SIEBIE! Jesteś piękna i silna, a to w jaki sposób widzisz siebie, zależy tylko i wyłącznie od... Ciebie. Żaden komentarz innej osoby tego nie zmieni. Zmienić sytuację możesz tylko Ty. Nie krytykuj się, nie oskarżaj i nie obwiniaj. Popełnianie błędów jest wpisane w naszą naturę, a to m.in. dzięki nim zdobywamy doświadczenie. Ważne jest to, co Ty myślisz na swój temat. Uśmiechnij się do siebie, korzystaj z życia i dziel się radością :)

Prywata w związku z tematem:
Sama byłam swoim największym wrogiem. Kłody pod nogi rzucałam na zawołanie, sabotowałam swoje działania, obwiniałam za każdą porażkę i krytykowałam za wygląd niezgodny z "kanonem". Negatywne myślenie i samopoczucie jest jak chmura burzowa nad naszą głową. Wszystko zależy od nastawienia! Jak zmieniłam swoje? Zaczęłam cieszyć się z małych rzeczy. Dziękować za to, że jestem zdrowa i w pełni sprawna, bo dzięki temu mogę ćwiczyć, podróżować, poruszać się. Jestem wdzięczna za dobro, które mnie spotyka, za ludzi, którzy wnoszą wiele radości do mojego życia. Miłość do siebie przychodzi z czasem.


Dawniej nie opublikowałabym tych zdjęć. 1. Bałabym się krytyki  2. Wytknęłabym sobie tyle wad, że pozostałoby tylko siedzieć i płakać. Mam nadwagę, rozstępy, ale co z tego? Dobrze czuję się w swojej skórze i życzę tego każdej z Was. Bo to czas, żeby zaakceptować swoje piękno :)

Zadaj sobie pytanie: Ile czasu poświęcasz na różne sprawy, a ile czasu spędzasz sama ze sobą? Znajdź równowagę, złoty środek. Ciesz się z własnego towarzystwa. Sprawdzaj jak na różne rzeczy reaguje Twój organizm i słuchaj tego, co stara Ci się zakomunikować. Rób to, co sprawia Ci przyjemność i radość. Zaakceptuj stan rzeczy, bo nie wymienisz swojej głowy, nosa czy ręki. Wszystko co składa się na Ciebie sprawia, że jesteś wyjątkowym egzemplarzem.
Dostrzeż w sobie tę wyjątkowość i uwierz w siebie! :)

You Might Also Like

17 komentarze

 1. Wow, masz świetną figurę, dziewczyno! :O Zmotywowałaś mnie, ide ćwiczyc! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze to pokochać siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nigdy nie usłyszałam, ale kiedyś sama sobie mówiłam to bardzo często, chociaż moja sylwetka nie była zła. Teraz nauczyłam się kochać siebie, a wiem, że ciężko pracuję, więc będą efekty :) nic tylko ćwiczyć !

  OdpowiedzUsuń
 4. Samoakceptacja jest bardzo ważna. Wiadomo, że nie wszystko w naszym życiu zaakceptujemy, trzeba nad sobą pracować. Ktoś obcy ma nas zaakceptować, gdy same siebie nie akceptujemy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też uważam, że zaakceptowanie siebie jest najważniejsze. Bez tego nie można ruszyć nawet z walką o piękniejsze ciało!
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  http://zdrowanacodzien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie największym problemem był fakt, że sama przed sobą nie przyznawałam się jak dużo przytyłam i im częściej słyszałam: poruszaj się trochę, tym bardziej zapierałam się nogami i rękami, bo "nikt nie będzie mną rządził, kiedy ja siebie lubię". Na szczęście mój chłopak uwielbia sport i bez zbędnych komentarzy, małymi kroczkami mnie także nauczył się nim cieszyć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ludzie często wytykają coś innym, aby sami mogli czuć się lepiej. Czasami to nawet rodzaj takiej wymówki 'ona jest gruba i powinna ćwiczyć, ja tam nie muszę' . Dużo osób tak ma, że wybiera sobie specjalnie towarzystwo gorsze od siebie w paru kwestiach, aby sam czuł się lepszy.
  Trzeba patrzeć na siebie i na najbliższych, bo to oni są podporą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ten filmik zrobił na mnie kiedyś ogromne wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Różowa królowa :) Miło czyta się takie pozytywne teksty. Szczególnie, że teraz złe wiadomości można spotkać na każdym kroku. Widać, że masz w sobie dobrą energię :) A Spodenki nike boskie!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj tak... trzeba przyznać, że czasem spotykamy się z nieprzychylnymi uwagami innych, częściej jednak walczymy sami ze sobą.
  W sumie robię to też ja - stąd pomysł na bloga - przepis na pokochanie siebie :) Nie tylko od tej fizycznej strony, ale spojrzenie na siebie holistycznie. z całym bagażem doświadczeń, z wadami i zaletami.

  OdpowiedzUsuń
 11. ja jakos nigdy nie przykladalam wag do tego co kto o mnie mysli... mam swoich przyjaciol ktorych zdanie sie dla mnie liczy i tyle ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaakceptowanie siebie, swoich zwycięstw, swoich głupi i porażek to pierwszy krok to osiągnięcia czegoś więcej niż przeciętności w życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Akceptacja i pewność siebie jest bardzo ważna w całym naszym życiu. Nie tylko w kwestii figury. Bardzo dobry wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie ma co się przejmować! Ważne, żeby siebie akceptować - inni nie muszą. Poza tym ludzie lubią hejtować, aby mogli sami poczuć się lepiej. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo wartościowy wpis :). Często odnoszę wrażenie, że wielu ludzi nie potrafi się zachować na odpowiednim poziomie. Można warzyw 300 kg a być wartościowym człowiekiem! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...