Nic nie jest tym, czym sie wydaje.

19:33

Ciężko dziś przykuć uwagę odbiorców. PR-owcy dwoją się i troją, żeby wycisnąć z promocji to, co najlepsze i odnieść przy tym sukces. Wiele kampanii mimo sporego nakładu finansowego obeszło się bez echa, ale jest kilka takich, które chwytają za serce i zaskakują swoją niekonwencjonalnością. 


Na szczycie mojej listy są dwie propozycje od Allegro. Po światowym sukcesie uroczego dziadka uczącego się angielskiego, przyszedł czas na niestrudzoną matkę i jej, wydawać by się mogło, rozpieszczoną córkę. W obu reklamach producenci postawili na prostotę i siłę przekazu. Gra na emocjach odbiorcy jest chyba kluczem do sukcesu, bo mimo przewidywalnego zakończenia przy każdej z tych reklam czułam się wzruszona. (1.- klik)(2.- klik)

Drugą reklamą, jest promocja internetowego sklepu erotycznego. Z jednej strony nie powinno być z tym problemu, bo do tej pory wszystko związane z seksem sprzedawało się wręcz wyśmienicie. Problem zaczyna się wtedy, kiedy ktoś chce podejść do tematu z wyczuciem. Producentom tej reklamy udało się to znakomicie. Nie jest ona ani wulgarna, ani bezpośrednia. Pastelowa otoczka z chwytliwą muzyką w tle, zdobyła ponad 7 milionów wyświetleń. I na pewno rzeszę nowych klientów. Na brawa zasługuje też parodia reklamy, której zrobienia podjęła się trójka starszych panów ;) (reklama- klik) (parodia- klik)

Ostatnią kampanią jest ta, o której właśnie robi się głośno. Widzieliście już apel Dee Dee? Podobno spotkała uroczego, przystojnego chłopaka na jednym z warszawskich koncertów. Żeby go odszukać, postanowiła założyć konto na YT i wrzucić film z apelem o pomoc. #Polishboywanted w niecały tydzień zdobyło prawie 2 miliony wyświetleń. Wiele osób włączyło się w poszukiwania Votka, bo (nie ukrywajmy) historia jest naprawdę słodka i romantyczna. W drugim wrzuconym przed Dee Dee wideo dowiadujemy się, że jest już w drodze do Polski. Ostateczny cios zostaje zadany w trzecim filmie, który wszystko wyjaśnia. Gratuluję pomysłu i wykonania, bo naprawdę, dałam się nabrać! Celowo nie napisałam jaki jest finał tych poszukiwań- sami powinniście się o tym przekonać. (1.- klik)

Zrobienie dobrej reklamy powoli staje się sztuką. Nie wystarczy pokazać prawie nagiej dziewczyny na banerze sklepu narciarskiego (Kraków ma takich kwiatków sporo, a większość z nich znajdziecie na profilu FB o wdzięcznej nazwie 'Szczucie cycem'). Nie wystarczy wpaść na genialny pomysł, bo pewnie ktoś przed Tobą już to wymyślił. Sekret tkwi w sposobie, w jaki zdecydujemy się coś przekazać. Jakie są Wasze ulubione reklamy?

You Might Also Like

1 komentarze

 1. Świetny post!
  Reklamy allegro wprost uwielbiam, ryczę na każdej!
  O drugiej reklamie nie miałam pojęcia, ale już nadrobiłam zaległości :)
  A trzeci film widziałam, ale nie wiedziałam jak się skończy i zaraz nadrobię zaległości.
  Na pewno będę wpadać tu częściej :*

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...