Ja i Ja, czyli o romansie na stale.

09:10

Strach przed samym sobą to sprawa zarówno dziwna, jak i wyjątkowa. Spędzamy ze sobą całe swoje życie. Czasami robimy rzeczy, o których nie chcielibyśmy mówić głośno. Znosimy swoje porażki i cieszymy się z sukcesów. Radzimy sobie z problemami i przekraczamy własną strefę komfortu. Mimo tego w tej relacji nadal coś nie gra. I myślę, że doskonale wiesz co.Kiedy spotykasz się ze znajomymi na mieście, czujesz się komfortowo. Lubisz wychodzić z domu, odwiedzać muzea, skakać na koncertach pod sceną, spacerować i spędzać czas w ich towarzystwie. To dosyć naturalne i niezaskakujące. To teraz idź i rób to samo, ale zupełnie sam. Sam jak palec! Idź na piwo, usiądź w parku, pójdź sam na koncert. Baw się! Nadal Ci nie wychodzi?

Bo jesteś osobą, której towarzystwo najciężej znosisz. Dzisiejszy nadmiar informacji potrafi doprowadzić do rozkojarzenia. Do tego narzekająca przyjaciółka, rodzina w potrzebie, wymierające gatunki zwierząt, brak paliwa, nieczynna apteka... Zawsze znajdziesz sobie coś do roboty, a kiedy już naprawdę nie będziesz mieć nic na głowie, zaczniesz bezwiednie scrollować fejsa i oglądać proponowane przez Youtube filmiki, żeby zapchać ten niezręczny moment. A szkoda, bo to moment idealny! 

Zdrowy egoizm to coś, czym określa się spełnianie własnych potrzeb. Nie możesz uratować nikogo, jeśli najpierw nie zadbasz o siebie. Ale spełnianie podstawowych potrzeb to jedno, a spędzanie czasu w pojedynkę to drugie. I o ile przyjemniejsze! Warto poświęcać czas na poznawanie siebie. Odkrywanie nowych talentów, odnajdywanie się w nowych sytuacjach i przekraczanie własnych ograniczeń. 

Kto powiedział, że pójście samej do baru na ulubione piwo to siara? Albo wyjście na śniadanie w weekendowy poranek. Przejażdżka poza miasto czy koncert ulubionego zespołu. Jeżeli więc do tej pory rezygnowałaś z jakiegoś wydarzenia tylko dla tego, że nie miałaś z kim pójść, zrób wyjątek. Idź i baw się dobrze! Bo nie warto czekać, aż znajdzie się ktoś, kto dotrzyma Ci towarzystwa.

You Might Also Like

0 komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...