Jak poznali sie Twoi rodzice?

10:50

Na prywatce? Na spacerze w parku? Przez znajomych? W autobusie? Pytałeś ich kiedyś? Bo to temat bardzo ciekawy. Szczególnie, że bez tego wydarzenia nie byłoby tutaj Ciebie. 


Moi rodzice poznali się w bardzo młodym wieku. Prywatka, wspólni znajomi i gra w karty. Później przyszedł czas na spotkania, spacery i fiołki, przywożone przez Tatę prosto od krakowskich kwiaciarek. Kiedy był w wojsku, pisali do siebie listy, które po wielu latach znalazła moja siostra. Z tego okresu też opowiadali wiele historii. Czasy były inne, ludzie byli inni. Było ciężej, ale żyło się lepiej.

O ich weselu mogę słuchać bez końca. Scena zbijana z desek, która stała pod domem, sąsiadka, która piekła pyszne ciasta, zabawa do białego rana i fotografie, gdzie siedzą uśmiechnięci ludzie, których dziś już z nami nie ma. W tym roku minie im 34 lata małżeństwa, a prawie 40 lat jak się znają. Dwójka dorosłych córek, zięć i trójka wnucząt, a to dopiero początek. 

Rodzice Taty pochodzili z tej samej okolicy i prawdopodobnie właśnie tak się poznali. Niestety już nie żyją, ale wspominam ich bardzo ciepło. Dożyli wspólnie pięknej starości. Siedmioro dzieci, 17 wnucząt i ponad 20 prawnuków.

Rodzice Mamy poznali się podczas wakacji. Ich ślubna fotografia/obraz wisi u babci w pokoju i jest cudowną pamiątką. Żyją wspólnie ponad 60 lat, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Trzy córki, 7 wnucząt i 12 prawnuków.

Historie, które możesz usłyszeć, potrafią być zaskakujące. Więc zapytaj i posłuchaj. Popatrz na ich wyraz twarzy, kiedy wracają w myślach do wspomnień młodości. I choć życie układa się różnie, to zawsze zaczyna się od czegoś pięknego i prawdziwego. Posłuchaj i zapamiętaj, żebyś kiedyś mógł przekazać tę opowieść dalej.

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Moi spotkali się w kurorcie nadmorskim, a później okazało się, że to nie jest tylko wakacyjna miłość ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Te listy to musi być niesamowita pamiątka! Moi rodzice chodzili razem do szkoły i tak im związek ze szkolnej ławy pozostał na dłużej, bo już prawie 40 lat po ślubie!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...