Przestepstwo za 1000 lajkow. Sprobujesz?

12:24

W Chinach istnieją specjalne farmy, gdzie tysiące telefonów pracuje na czyjąś popularność 24/7. Na alle-bayu możesz kupić wiernych fanów, którzy zaspokoją Twoją próżność, wydać kasę na lajki i udostępnienia. Możesz pokazać tyłek podczas finału Eurowizji, albo wystawić dziecko za barierkę i zagrozić zrzuceniem go z 15. piętra, jeśli nie dostaniesz 1K polubień. Próbujesz?


W Algierii jeden chętny się znalazł i swoją popularnością 'cieszy' się w więzieniu. W sądzie zapewniał, że krzywdy małemu i tak by nie zrobił, bo jedyne na czym mu zależało, to zwiększenie ruchu na stronie. Mniej brutalnie o popularność zabiegają instagramowe 'it-girls', gdzie w grę wchodzą wielkie sumy za dużą liczbę followersów. Jak sprawdzić, czy fejm jest prawdziwy? Wystarczy spojrzeć na zaangażowanie pod dodawanymi postami i od razu widać kto sobie na coś zapracował, a kto poszedł krótszą drogą. Pytanie jest jedno. Na co to komu?

Czyżby ludzka próżność osiągnęła już ten poziom, że nie zaspokoi jej nic innego, jak atencja i komplementy od obcych ludzi? Pozowane zdjęcia na IG, sztuczne udoskonalanie sylwetki w programach graficznych, wypożyczane gadżety i luksusowe ciuchy, żeby otagować znaną markę i wzbudzić zazdrość w koleżankach, czy brak radości z wakacji, bo jedyne o czym myślisz to najlepsze ujęcie... A potem idziesz sobie przez miasto i widzisz dzieci w wieku 13 lat, które zamiast korzystać z beztroski i uroków bycia dzieckiem, bawią się w seks, narkotyki i przemoc, a to wszystko z doklejonym do twarzy psim filtrem ze Snapchata, bo przecież wszystko dokładnie dokumentują, a jakże.

Ostatnie wydarzenia w social-mediach dają wiele do myślenia. I wcale nie trzeba szukać daleko, bo na naszym podwórku też dużo się dzieje. Dziewczyny, które podpaliły jeża, czy chłopcy trzymający chomika w zadymionym akwarium to wierzchołek góry lodowej. Wszystko po to, żeby zdobyć chwilowy fejm, nieważne jakim kosztem. A Ty co zrobisz, żeby zabłysnąć?

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Straszne jest to, że aby zdobyć kilka lajków więcej, ludzie są w stanie posunąć się do obrzydliwych czynów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Próżność, egoizm, narcyzm ...choroba dzisiejszych czasów.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...