Wskazówki przed wyjazdem z AIRBNB + 110 zł zniżki na Wasze pierwsze wakacje!

11:47


W czerwcu udało mi się polecieć na weekend do Porto. Cały wyjazd planowałam sama: bilety lotnicze, zakwaterowanie, miejsca, które trzeba i warto zobaczyć. O samym Porto napiszę osobną historię, bo to chyba najbardziej kolorowe miasto, jakie widziałam i koniecznie musicie o tym przeczytać! Natomiast dziś kilka przydatnych informacji przed Waszym pierwszym wyjazdem z Airbnb.


Z Airbnb jest jak z Uberem lub Traficarem. Na początku podchodziłam do tego niechętnie, natomiast po pierwszym wyjeździe wiem, ze to świetne rozwiązanie, z którego na pewno będę korzystać w przyszłości. Dlaczego warto rozważyć tę formę noclegu?

Przede wszystkim elastyczność. Wyjeżdżając do danego miejsca możesz być pewien, że znajdziesz mnóstwo ofert w szerokim przedziale cenowym. Im drożej, tym więcej właściciel mieszkania ma do zaoferowania, jeśli chodzi o udogodnienia, natomiast nawet tańsze noclegi nie są takimi, które można rozważać tylko w ostateczności.

Ogromnym plusem jest możliwość poznania kultury miejsca, które odwiedzamy, dosłownie od kuchni. Wielu właścicieli dokłada wszelkich starań, żeby goście czuli się jak najlepiej, stąd często zostawiają w pokojach lokalne przysmaki na przywitanie, gotują ichniejsze dania, żeby dzielić się tradycyjnymi smakami, chętnie udzielają cennych wskazówek i mówią co warto zobaczyć, którędy można dostać się w mniej turystyczne miejsca i jak najlepiej wykorzystać czas pobytu.


Ważne, żeby pamiętać o kilku sprawach: przede wszystkim nie należy ustalać formalnych spraw poza serwisem. Często trafiają się właściciele, którzy, aby uniknąć płatności serwisowych, namawiają do anulowania rezerwacji i umówienia się na przyjazd poza serwisem. Pozbawia nas to możliwości złożenia reklamacji i nie daje gwarancji, ze nocleg dojdzie do skutku.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać jest to, że mając spakowane walizki  możecie dostać informację anulowaniu zarezerwowanego noclegu, na co warto być przygotowanym. Serwis zwraca wszystkie wpłacone pieniądze (które wynajmujący otrzymuje dopiero po naszym przyjeździe).

Jeżeli rozważaliście skorzystanie z serwisu Airbnb, ale jeszcze nie macie tam konta, zachęcam Was do założenia go po kliknięciu w ten link: załóż konto airbnb . Dostaniecie aż 110 złotych zniżki przy pierwszej rezerwacji noclegu :)

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Słyszałem ostatnio wiele dobrego o Portugalii i jej miastach, podobno bardzo urokliwych. Ale nie pomyślałem, że wyjazd tam można w ten sposób ogarnąć. Może za rok też się na to skuszę - na razie do Ubera nie mogę się przekonać, ale Airbnb kiedyś dam szansę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...