Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

3 kroki, które pozwolą Ci czerpać motywację z zazdrości!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Usłyszałam kiedyś ważne słowa na temat zazdrości. Jest to jedna z tych emocji, która pojawia się nagle, robi dużo złego, znika i zostawia nas z tym bałaganem. Nic dobrego z niej nie wynika, ale skoro już jest, to dlaczego by nie przekuć jej w coś dobrego i na tym skorzystać? Nie jest to sztuka prosta, ale warto poćwiczyć i cieszyć się jej efektami.
 
KROK PIERWSZY – zwróć uwagę na to w jakich sytuacjach pojawia się u Ciebie zazdrość. To istotne, żeby móc wyciągnąć wnioski. Zapisuj sobie te momenty z uwzględnieniem tego kto/co ją wywołało, oraz Twoją reakcję.
 
KROK DRUGI – zerknij sobie na notatki, które robiłaś w ciągu ostatnich dni. Tu będziesz potrzebowała więcej czasu, bo nad każdą z zapisanych sytuacji musisz się chwilę zastanowić i pomyśleć dlaczego byłaś o to zazdrosna i czy istnieje szansa, żeby powód tej zazdrości osiągnąć/mieć/zrobić/zobaczyć? Szukaj rozwiązań i przestań narzekać, bo szkoda na to Twojego czasu, który możesz wykorzystać na wprowadzanie zmian w swoje życie. A pisząc o wprowadzaniu ‘powodów zazdrości’ w swoje życie, miałam na myśli szukanie takich rozwiązań, które w podobnej sytuacji w przyszłości wykluczą tą emocję. Przykład?
 
ZAROBKI– oczywista oczywistość. Od zawsze były drażliwym tematem, bo ten zarabia więcej i stać go na coś o czym Ty marzysz od wielu lat. Ale czy na pewno nie da się z tym nic zrobić? Pieniądze nie spadają z nieba. Żeby zarobić, trzeba najpierw włożyć dużo wysiłku we własny rozwój. Powiesz, że niektórzy żyją za kasę rodziców… I co z tego? To ich wina, że rodziców stać i dają im pieniądze? Mają przepraszać? Narzekanie nie zarobi na Twoje utrzymanie. Wiadomo, że często z przykrością patrzymy na czyjeś koleje wakacje, nowy samochód i drogie ciuchy, ale… Ty też możesz to mieć. I wcale nie żartuję! Energię, którą poświęcasz na narzekanie, przeznacz na działanie. Postaw realne kroki w kierunku tego, czego pragniesz. Zajmie to dużo czasu i wysiłku, zaliczysz wiele niepowodzeń, ale ostatecznie, jeśli będziesz odpowiednio się starać, osiągniesz to, co chcesz.
 
FIGURA- temat rzeka. Sama byłam po drugiej stronie barykady, przeglądając fit-gwiazdy na Instagramie, jedząc czipsy i smarkając nos, bo “nigdy nie będę tak wyglądać!”. Brzmi znajomo? Teraz widzę, że to zwykłe lenistwo, które ładnie nazywa się chorą tarczycą, nietolerancją *wstaw właściwe*, brakiem czasu, złymi genami… Te wysportowane laski nie urodziły się z sześciopakiem i bicepsem większym od głowy. Po prostu zaczęły pracować nad swoim ciałem znacznie wcześniej, niż Ty. ZAPRACOWAŁY, to mają. A Ty możesz albo wziąć się do roboty i stawać na rzęsach, żeby wyglądać i czuć się dobrze dla siebie, albo nadal zazdrościć innym, tylko co z tego masz, oprócz frustracji i rozgoryczenia? Twój wygląd, to Twoja decyzja.
 
KROK TRZECI – zmień reakcję. Skoro już wiesz, co powoduje u Ciebie zazdrość i masz rozwiązania, postaraj się w podobnych sytuacjach w przyszłości reagować… życzliwie. Jak? Gdy czujesz ukłucie zazdrości, bo koleżanka wygląda lepiej od Ciebie, nie wymyślaj w głowie kolejnych obelg i usprawiedliwień dla samej siebie, tylko skomplementuj i zapytaj jak udało się jej to osiągnąć. A kiedy widzisz, że znajoma, która równo z Tobą założyła konto na Instagramie ma 3-krotnie więcej obserwatorów i pierwsze propozycje biznesowe, nie zrażaj się, tylko działaj dalej. Popracuj nad wyglądem Twojego profilu, podciągnij się z zakresu e-marketingu i social-mediów, i próbuj. Kluczem do sukcesu jest wytrwałość.
Pracuj na swój sukces, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi! Ale przede wszystkim pamiętaj, że porównywanie się do innych, na różnych płaszczyznach, nie ma ŻADNEGO sensu. Każdy zaczynał w innym momencie w swoim życiu, dorastał w innych warunkach, innym środowisku, ma inne doświadczenia, marzenia, aspiracje. Nigdy nie wiesz jaka historia stoi za nowo poznaną osobą, więc nie wyciągaj pochopnych wniosków i bądź miły. Zawsze.

Powiązane posty

2 komentarze na temat “3 kroki, które pozwolą Ci czerpać motywację z zazdrości!”

  1. Kurczę…całkiem ciekawy temat. Nigdy nie podchodziłam w ten sposób do zazdrości! A rzeczywiście zdarza mi się przesiadywać np. na Pintreście i podziwiać piękne nogi czy tyłki jakiś fit modelek…może rzeczywiście warto na nie chwile popatrzeć, pozazdrościć i się samej ruszyć? Pozdrawiam 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *