Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

4 miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć w Porto!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Porto niepodważalnie jest turystyczną wizytówką Portugalii. Najstarsze dzielnice zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta w trzy dni, szczególnie tak pięknego jak Porto, ciężko nazwać zwiedzaniem, ale udało nam się zobaczyć najważniejsze turystyczne atrakcje i ulec urokowi miasta! Poniżej znajdziecie cztery miejsca, które naszym zdaniem są “must see” podczas krótkiego pobytu w Porto.

1. Ribeira
 
Najbardziej kolorowa i żywa dzielnica miasta, położona wzdłuż rzeki Douro. Stare, kolorowe budynki, małe knajpki zaraz przy brzegu, uliczni artyści, stoiska z lokalnymi wyrobami (głównie korkowymi, bo w końcu Porto z wina słynie) i… mnóstwo turystów. Zupełnie się nie dziwię, bo zachód słońca i Ribeire najlepiej ogląda się z miasta po drugiej stronie rzeki, Vila nova de Gaia. Koniecznie wybierzcie się tam wieczorem!

2. Sao Bento
 
Spacerując po Porto, na każdym kroku spotkacie budynki, pokryte mozaikami z azulejo. Sztukę układania kompozycji z kwadratowych płytek, Portugalczycy opanowali do perfekcji, a chyba najbardziej spektakularne możecie zobaczyć właśnie na dworcu Sao Bento, który znajduje się w samym centrum miasta, skąd z łatwością dotrzecie do innych atrakcji turystycznych. Mozaiki przedstawiają głównie sceny historyczne.

3. Mathosinos
 
Na liście nie mogło zabraknąć jednej z większych plaż Porto, Mathosinos! I choć idąc tam (prawie 1.5h spaceru wzdłuż oceanu!) liczyłyśmy na bardziej rozwinięte zaplecze turystyczne, to ostatecznie widoki zrekompensowały wszystko! Rada dla wszystkich wybierających się w to miejsce- nie dajcie się zwieść! Chociaż wieje zimny wiatr i nie czuć gorąca, to Słońce opala. BARDZO! Dlatego nie zapominajcie o kremie z filtrem, bo będziecie żałować tego tak, jak ja!

4. Rzeka Douro

Mająca prawie 900 km. rzeka, ciągnie się przez cały półwysep Iberyjski, a przez 130 km. stanowi linię graniczną między krajami. Spacer wzdłuż rzeki to kolejna rzecz, której nie możecie sobie odmówić podczas pobytu w Porto. Polecam Wam wybrać się tam szczególnie wieczorem, kiedy wszystko jest pięknie oświetlone. Niezapomniany widok!

Jakie miejsca polecacie na kolejny wyjazd? Chętnie poczytam o Waszych propozycjach, więc piszcie albo w komentarzach na dole, albo bezpośrednio na maila 🙂 A jeżeli wybieracie się do Porto, to koniecznie uwzględnijcie te 4 miejsca w swojej wycieczce!

Powiązane posty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *