Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

Czas na działanie jest TERAZ!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
W życiu nie ma powtórek. Wszystko jest wynikiem podjętych przez nas decyzji. Co i jak zrobimy, ma bezpośredni wpływ na to jak potoczy się nasze życie. A to, że “nigdy nie będziesz młody tak jak dziś” wie chyba każdy. I to właśnie ten cytat uświadomił mi, że czas jest tu i teraz. Nie jutro, za dwa miesiące, nie od poniedziałku. Teraz!

Wiele razy rezygnowałam z czegoś ze strachu. Nie chciałam podejmować decyzji, których skutki mnie przerażały, choć nie z tego, że będą złe, tylko że postawią mnie w nieznanej dotąd sytuacji. Przez strach ominęło mnie dużo rzeczy. Zwlekałam z realizowaniem planów, bo wmawiałam sobie, że równie dobrze mogę to zrobić innym razem. I tak odkładałam na przyszłość swoje marzenia. A  jeżeli już obierałam sobie jakiś cel, to często realizowałam go w radykalny sposób. Szczególnie, jeśli chodzi o odżywianie. Ogromna presja z zewnątrz nie pozwalała mi zwlekać, poświęcać dwóch miesięcy na zrzucenie 5 kilogramów, skoro “cudowna dieta” w trzynaście dni pozwoli mi zrzucić nawet dwa razy tyle. W trzynaście dni. Głupota! 

I przyszedł taki czas, kiedy pewna sytuacja zmusiła mnie do przemyślenia tego, w jaki sposób przeżywam swoje życie. Czy naprawdę chcę, żeby tak wyglądało, czy nieustannie chcę robić coś tylko dlatego, żeby wpasować się w konwencję, żeby uszczęśliwić innych i zyskać uznanie społeczeństwa. Czy chcę do końca życia odkładać plany i marzenia na później. Myślę, że każdy doświadcza czegoś podobnego. Jedno wiedziałam na pewno. Chcę żyć w zgodzie z samą sobą.

Przestałam odkładać życie na później. Nie boję się decydować, ryzykować, odkrywać, zdobywać doświadczenia. Na realizację każdego planu potrzeba czasu, a tym samym cierpliwości. Jeżeli codziennie próbujesz i nie poddajesz się, efekty przyjdą na pewno. Może nie jutro. Może za dwa tygodnie, za miesiąc, ale na pewno. 

Jaki z tego morał?

Rób to, co podpowiada Ci serce, podejmuj takie decyzje, z którymi będziesz czuć się dobrze, żyj w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami, a nade wszystko, nie pozwól sobie wmówić, że nie dasz rady. Nie pozwól komuś zniszczyć Twojego poczucia własnej wartości. Walcz o marzenia i codziennie staraj się być o krok bliżej. Nie zniechęcaj się niepowodzeniami, bo to one budują Twój charakter i pozwalają zdobyć życiowe doświadczenie. Znajdź w sobie siłę i pamiętaj- nie za rok, za dwa miesiące i od poniedziałku. Jest Ci dane TERAZ i to właśnie tę chwilę wykorzystaj!

Powiązane posty

10 komentarze na temat “Czas na działanie jest TERAZ!”

 1. U mnie trochę słabo z wiara w siebie pod względem zawodowym..mimo, że jestem po studiach. Natomiast wiara swoje ciało i jego możliwość jest na wyżynach 🙂

 2. też miałam ten problem, że wielu decyzji czy zmian w swoim życiu nie podejmowałam z czystego strachu przed znalezieniem się w nowej, nieznanej sytuacji. Sukcesywnie pracuję nad wiarą w siebie i swoje życiowe wybory – nie zapeszając, uważam że jest ze mną lepiej niż było 🙂
  Liczy się tu i teraz, tak jak napisałaś – drugiej okazji może już nie być

 3. Witaj! Śledzę Twojego bloga już od jakiegoś czasu. Dopiero dzisiaj zdecydowałam się zostawić komentarz. Pewnie za sprawą wrażenia, że wyjęłaś myśli z mojej głowy i je opublikowałaś. Tak doskonale wiem o czym piszesz!
  Masz rację, nie ma co snuć planów, tylko je realizować. Później może być na to za późno. Życzę powodzenia zarówno Tobie jaki i sobie! 🙂

 4. Zgadzam się! Dużo rzeczy przekładamy na później bez pewności, że to później będzie nam dane. Nie warto wystawiać losu na próbę. Mogę coś zrobić teraz to robię to, bo życie jest zbyt krótkie na odkładanie 🙂 Pozdrawiam Cię serdecznie!
  PS Pisz więcej takich postów, bardzo dobrze się je czyta 🙂 🙂 🙂

 5. Każda próba pozwala być bliżej celu 🙂 Teraz zawsze jak coś robię mam w głowie powiedzenie, że lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż że się tego nie zrobiło. Pozdrawiam! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *