Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

Fit Lektura: “Karolina odNowa”

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Uwielbiam książki! Śledzący mojego bloga mogli już przeczytać kilka recenzji. Dziś czas na kolejną! Dzięki wydawnictwu Agora mogłam zapoznać się ze świeżą pozycją na rynku, która nosi tytuł “Karolina odNowa”.

O AUTORACH

Karolina i Maciej są małżeństwem, które dzieli pasję do gotowania, zdrowego stylu życia, medytacji i jogi. Wspólnie napisali już “Karolina na detoksie”, która zyskała dużą popularność. Maciej Szaciłło przez kilka lat gotował w programie śniadaniowym “Dzień dobry TVN”, gdzie dzielił się swoimi propozycjami na dobre i zdrowe jedzenie. Karolina Szaciłło jest zapaloną podróżniczką. Wspólnie piszą również bloga kulinarno-lifestyle’owego MEDYtuJEMY. Czytając książkę nie ma się wątpliwości, że ta dwójka to prawdziwi zapaleńcy i miłośnicy zdrowego stylu życia.

O KSIĄŻCE


“Czujesz się zagoniony, przytłoczony, zmęczony i wypalony? Myślisz, że twoje ciało i umysł są starsze, niż wskazuje data urodzenia? Możesz to zmienić!”
Książka podzielona jest na pięć rozdziałów: Usuwamy toksyny, Poprawiamy Trawienie, W poszukiwaniu eliksiru młodości, Ładujemy akumulatory, W pogoni za szczęściem. Każdy rozdział opatrzony jest stosownym wprowadzeniem, wieloma ciekawostkami i cudownymi przepisami na dania pachnące orientem. Czytelnicy mogą też dowiedzieć się “z notatnika Karoliny” jak przebiegała jej odnowa i z jakimi przeciwnościami się zmagała. Pojawiają się również ćwiczenia oddechowe i techniki zaczerpnięte z jogi. Na samym końcu książki znajduje się indeks przepisów ułożony według rozdziałów. Co bardzo rzuciło mi się w oczy, to nieustanne ajurwerdowanie*- klasztory ajurwerdyjskie, metody ajurwerdyjskie, mędrcy ajurwerdyjscy (…) wszystko ajurwerdyjskie. 


* Ajurwerda– starożytny, indoeuropejski system duchowej medycyny, objawiony przez starożytnych mędrców i aniołów.

Nie mam nic przeciwko technikom i propozycjom, choć osobiście** trochę raziło mnie przemycanie do przewodnika po zdrowym stylu życia idei i wartości tychże. Dla mnie propozycje ćwiczeń z jogi są tylko ćwiczeniami, a nie rozwijaniem ideologii wschodu, ale tu wszystko zależy od odbiorcy i jego podejścia 🙂 Kolejnym minusem jest niedostępność części produktów, które wykorzystywane są w przepisach (rozwiązaniem może być znalezienie równie zdrowych i smacznych zastępników). Pomijając tę jedną rzecz, książka jest naprawdę godna polecenia. Myślę, że w żadnej innej nie znajdziecie TAKICH przepisów. Pisząc TAKICH, domyślcie się co mam na myśli 🙂
Dobrze też wiedzieć, że współautorka książki- Karolina- doświadczyła tego o czym piszą. Stres, ciągła praca, złe jedzenie itp. Inaczej czyta się rady kogoś, kto nigdy nie był w skórze odbiorcy, a co innego, kiedy osoba doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak to jest. Jak wiadomo, wygląd też się liczy, dlatego wielki plus za oprawę graficzną. Książka jest naprawdę pięknie wydana, a zdjęcia po prostu cudowne!

Książka dostępna jest w księgarniach w cenie 34,99 zł. Moim zdaniem warto 🙂 

** Recenzja “Karolina odNowa” jest recenzją subiektywną.

Powiązane posty

18 komentarze na temat “Fit Lektura: “Karolina odNowa””

  1. Miałam okazję czytać zarówno ich poprzednią jak i tę nową książkę. Fajnie piszą, co do ajurwerdyzmu to się zgodzę, ale da się przejść nad tym i wyciągnąć z tego korzystne porady, tak jak piszesz. Pozdrawiam 🙂

  2. Ostatnio dużo osób pisze o tej książce, a to znaczy, że faktycznie jest godna uwagi.. Muszę więc sama się zastanowić nad kupnem i to poważnie 🙂

  3. Miałam styczność z Ajurwedą i widziałam wywiad z Karoliną i Maćkiem i chociaż poszłam w nieco inna stroną to książkę bym przeczytała:)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *