Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

Jak poznali się Twoi rodzice?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Na prywatce? Na spacerze w parku? Przez znajomych? W autobusie? Pytałeś ich kiedyś? Bo to temat bardzo ciekawy. Szczególnie, że bez tego wydarzenia nie byłoby tutaj Ciebie. 
 
 
Moi rodzice poznali się w bardzo młodym wieku. Prywatka, wspólni znajomi i gra w karty. Później przyszedł czas na spotkania, spacery i fiołki, przywożone przez Tatę prosto od krakowskich kwiaciarek. Kiedy był w wojsku, pisali do siebie listy, które po wielu latach znalazła moja siostra. Z tego okresu też opowiadali wiele historii. Czasy były inne, ludzie byli inni. Było ciężej, ale żyło się lepiej.
 
O ich weselu mogę słuchać bez końca. Scena zbijana z desek, która stała pod domem, sąsiadka, która piekła pyszne ciasta, zabawa do białego rana i fotografie, gdzie siedzą uśmiechnięci ludzie, których dziś już z nami nie ma. W tym roku minie im 34 lata małżeństwa, a prawie 40 lat jak się znają. Dwójka dorosłych córek, zięć i trójka wnucząt, a to dopiero początek. 
 
Rodzice Taty pochodzili z tej samej okolicy i prawdopodobnie właśnie tak się poznali. Niestety już nie żyją, ale wspominam ich bardzo ciepło. Dożyli wspólnie pięknej starości. Siedmioro dzieci, 17 wnucząt i ponad 20 prawnuków.
 
Rodzice Mamy poznali się podczas wakacji. Ich ślubna fotografia/obraz wisi u babci w pokoju i jest cudowną pamiątką. Żyją wspólnie ponad 60 lat, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Trzy córki, 7 wnucząt i 12 prawnuków.
 
Historie, które możesz usłyszeć, potrafią być zaskakujące. Więc zapytaj i posłuchaj. Popatrz na ich wyraz twarzy, kiedy wracają w myślach do wspomnień młodości. I choć życie układa się różnie, to zawsze zaczyna się od czegoś pięknego i prawdziwego. Posłuchaj i zapamiętaj, żebyś kiedyś mógł przekazać tę opowieść dalej.

Powiązane posty

2 komentarze na temat “Jak poznali się Twoi rodzice?”

  1. Te listy to musi być niesamowita pamiątka! Moi rodzice chodzili razem do szkoły i tak im związek ze szkolnej ławy pozostał na dłużej, bo już prawie 40 lat po ślubie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *