Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

Jak zorganizować sobie życie?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Drugi etap Tour de Pologne nie skończył się zbyt dobrze. Ogromna kraksa przed samą metą namieszała w klasyfikacji wyścigu. Wymagająca trasa, setki przejechanych kilometrów, szczytowa kondycja i dopisująca pogoda. Jesteś na ostatniej prostej, widzisz metę w oddali, dajesz z siebie wszystko, żeby tylko ją przekroczyć. I kilka metrów przed los krzyżuje Twoje cudowne plany. Znasz to uczucie?


Oni je znają. Pani Krysia je zna. Sąsiad je zna. Ty i ja też je znamy, bo taki jest urok życia. Nie da się przewidzieć wszystkiego od początku do końca. Nie da się z góry założyć, że nad morze dojedziesz bez stania w korku, że nie ucieknie Ci autobus do pracy, albo że sukienka, w której chciałaś iść na przyjęcie, nadal jest w promocji. Ale co z tego? Przecież o to chyba chodzi. Żeby dać się czasami zaskoczyć. Nieoczekiwana porażka, czy sukces- w obu tych przypadkach dostajemy konkretną lekcję, zdobywamy doświadczenie, które pomaga nam w dalszym rozwoju. Nie można obłożyć się z każdej strony kalendarzem i plannerem, ustalać plan dnia od otwarcia, do zamknięcia oczu. Dążenie do celu bez porażek, nie daje takiej satysfakcji z jego osiągnięcia, jak droga przebyta do spełnienia marzenia z kilkoma upadkami po drodze. Bo sukcesem nie jest przejście od punktu A do B bez najmniejszego wysiłku, ale pokonanie tej trasy bez zniechęcania się po porażce. Kolarze biorący udział w wypadku, podnieśli się i przekroczyli linię mety. Jedni na rowerach, inni pieszo. Ale ukończyli rozpoczęty etap. Nie zniechęciło ich to przed kolejnym startem. Ty też się nie zniechęcaj. To, że nie udało Ci się za pierwszym razem nie znaczy, że kolejne próby też są spisane na straty. Pamiętasz co mówili w dzieciństwie? Strach ma wielkie oczy. Dlatego nie bój się próbować! 

Powiązane posty

9 komentarze na temat “Jak zorganizować sobie życie?”

  1. Oglądałam ten etap, faktycznie źle to wyglądało. Ale racja, takie jest życie. Trudno przewidziec, chociaz czasami moze to o dobrze 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *