Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

Kłody pod nogami

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Sama doskonale wiesz, że jak zaczyna Ci się układać w życiu, to pojawiają się osoby, które za wszelką cenę będą chciały pozbawić Cię tego szczęścia. Będą czekać, aż powinie Ci się noga, żeby delektować się Twoją porażką. W całej tej sytuacji najgorsze jest to, że rolę sabotażysty często przyjmujemy my same.


Zasada jest prosta. Po burzliwym okresie w życiu, powoli zaczynasz stawać na nogi. Sprzątasz cały bałagan, myślisz co możesz zrobić, żeby było lepiej. Jesteś zmotywowana i gotowa na zmiany, bo dają Ci nadzieję. Ciężko pracujesz, żeby poprawić swoją sytuację, stawiasz na jakość, więc Twoje wybory są świadome, zdrowe i korzystne przede wszystkim dla Ciebie. Nakręcasz machinę, która dzięki temu wysiłkowi, zaczyna pracować na Twoje dobre samopoczucie. Żyjesz w tym błogim stanie przez jakiś czas i pewnego ranka budzisz się z tym uczuciem.


Niepokój nieznanego pochodzenia, dziwne przeczucia i ciągle powracająca myśl “a co, jeśli nie można być tak szczęśliwym? Jeśli to wszystko zaraz się skończy? Na pewno coś jest nie tak!”. Myśląc w ten sposób, zaczynasz podświadomie podejmować decyzje, które prowadzą Cię do punktu, z którego wyszłaś. Przestajesz skupiać się na tym co masz i co sprawia, że jesteś szczęśliwa, na siłę szukając dziury w całym. Bo przecież JAKAŚ musi być. 

A co, jeśli jej nie ma? Skoro wierzysz w to, że zawsze może być gorzej, to pamiętaj, że lepiej również. I przestań wypatrywać szalonego zwrotu akcji w oknie tylko po to, żeby utwierdzić się w przekonaniu, że zawsze wszystko i tak trafi szlag. Szczęście nie jest okresem przejściowym pomiędzy jednym, a drugim kryzysem. 

Nie rozpamiętuj niepowodzeń, nie frustruj brakiem kontroli nad sytuacjami, na które nie masz wpływu. Nie wychodź z założenia, że i tak się nie uda. Skąd możesz to wiedzieć, jeśli nawet nie spróbowałaś? Dlatego kiedy wypracowałaś w sobie spokój ducha, dobrze się czujesz i jesteś po prostu szczęśliwa, to… bądź! Bez wyrzutów sumienia. Rób to, co pomaga Ci utrzymać ten stan bez rozpraszania się negatywnymi myślami i wymyślania sposobów na autosabotaż. 

Powiązane posty

3 komentarze na temat “Kłody pod nogami”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *