Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

Kobieta kobieca, czyli jaka?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Niedawno skończyłam czytać “Lekcje Madame Chic”, później trafiłam na kilka postów i artykułów o podobnej tematyce, a na koniec dostałam maila nawiązującego do tematu, o którym dziś trochę napiszę. Wszystkie znaki na niebie, na ziemi i w sieci jednogłośnie stwierdzają, że kobieta powinna być kobieca. Tylko wiele współczesnych kobiet ma problem z tym terminem, no bo kobieta kobieca, to znaczy jaka?

 

Zacznę od książki. Czyta się ją rewelacyjnie, jest napisana przystępnym językiem, zawiera ciekawe porady, które mają pomóc czytelniczce stać się bardziej elegancką i wyrafinowaną nie tylko w życiu towarzyskim, ale także w swojej codzienności. Celebrowanie posiłków, dobra jakość, otaczanie się pięknem, sztuką, umiejętność czerpania radości z prostych rzeczy, minimalizm etc. Po przeczytaniu od razu miałam ochotę wyrzucić wszystkie ubrania z szafy i wybrać się na zakupy, żeby sprawić sobie bardziej wyrafinowaną garderobę. 
 
Później przeczytałam tonę artykułów w Internecie na temat kobiecości i tego, jak to wszystko sprawdza się w dzisiejszym świecie. Wszystkie teksty usilnie powtarzały, że kobieta kobieca, to kobieta dobrze ubrana, wymuskana na dziesiątą stronę, zawsze pięknie ‘zrobiona’ i wyglądająca olśniewająco nawet podczas snu.
 
A później usiadłam i zaczęłam się zastanawiać. Uwaga. Każda kobieta jest kobietą- stwierdzam fakt. “Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety zaniedbane” powiedziała Coco Chanel i też miała rację. Każda z nas jest inna i każda z nas inaczej realizuje swoją kobiecość. Dla jednej synonimem kobiecości będą zadbane dłonie, dla drugiej długie włosy, a dla jeszcze innej elegancka bielizna i wypielęgnowane ciało. Nie można tworzyć jednego wzorca dla kilku miliardów kobiet. 
Dla mnie kobieca jest moja Mama, która mimo kilkunastogodzinnych dyżurów zawsze wygląda dobrze. Jako dziecko lubiłam przyglądać się jak malowała paznokcie, robiła makijaż, czy układała włosy. Z wiekiem jej nie przeszło 🙂 Ale nie tylko wygląd zewnętrzny świadczy o kobiecości. Wnętrze jest równie ważne, czego też mnie nauczyła i jestem jej za to niezmiernie wdzięczna.
 
Dla mnie słowo “kobiecość” nierozerwalnie łączy się z zadbanymi dłońmi, schludnym wyglądem, umiejętnością organizacji, tajemniczością, wrażliwością, dobrymi perfumami, sukienką, butami na obcasie, poczuciem humoru, silną osobowością, zaradnością, pewnością siebie, inteligencją, dbaniem o swoje ciało i duszę. Nie uważam, że kobieta “zadbana”, to taka, która bardzo dużo czasu poświęca na siedzenie przed lustrem, i wydaje mnóstwo pieniędzy na kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne. To przede wszystkim kobieta, która czuje się dobrze w swoim ciele i zna swoje zalety- bez względu na wiek!
 
 
Czym dla Was jest kobiecość? Kto w Waszej opinii jest jej ikoną?

Powiązane posty

19 komentarze na temat “Kobieta kobieca, czyli jaka?”

  1. Jeeee też ostanio pisałam na blogu o kobiecości. Cały styczeń na to poświęciłam! 🙂 Uwielbiam ten temat :>

    Moim zdaniem, kobiecości nie na się zmierzyć ubraniami, ani makijażem. Kobieca kobieta jest nie tylko w całym tym ekwipunku, lecz również w domowych kapciach i oversize'owych swetrach. Wszystko zależy od wnętrza.

  2. To racja, każda kobieta realizuje swoją kobiecość w inny, wyjątkowy sposób. Dla mnie kobieca jest Beyonce, JLo.. te, które pomimo pełniejszych kształtów są mega seksowne!

  3. Wiem, czytałam! I poniekąd Twoja seria też mnie zainspirowała, również lubię ten temat 🙂 Dla mnie świetnie zobrazowana relacja 'zewnętrza z wnętrzem' jest w filmie "Portret Doriana Graya" w reżyserii Olivera Parkera 🙂 Czad!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *