Magda Sz.

Magda Sz.

Dzięki, że tu jesteś i czytasz ten wpis. Koniecznie podziel się swoimi myślami w komentarzu. Tworzę dla Ciebie!

Nieanonimowi hejterzy- historie prawdziwe.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Dzisiejszy duet, to Filip Chajzer i Michał Karmowski. Połączenie nieoczywiste, bo jaki związek może mieć dziennikarz i kulturysta? Zajmują się skrajnie różnymi dziedzinami, ale okazuje się, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. 

 
Kiedy w latach 90 w domach pojawiały się pierwsze komputery, a później udało się podłączyć do nich internet, ludzie myśleli, że są bogami anonimowości. Zakładali kilka kont na gadu-gadu, żeby na legalu wylewać na kogoś hejty i nie zdradzić swojej tożsamości. Część osób zatrzymała się na tamtym etapie i nadal uważa, że to, co napisze z ‘anonimowego konta’, anonimowym pozostanie. No, niestety. Wiem, kim jesteś.
 
Anonimowość w Internecie jest tylko pozorna, bo jeśli ktoś będzie chciał, to i tak dowie się kim jesteś. Myślisz, że w sieci obowiązuje bezprawie? Że szkalowanie czyjejś osoby ujdzie Ci na sucho, bo nie wpiszą w miejsce popełnienia przestępstwa ‘internet’? Wpiszą. Znajdą. Zapukają do drzwi i już nie będziesz tak kozaczył. Nadal nie wierzysz?

Michał Karmowski pokazał, że można. Znalazł dzieciaka, który publikował obraźliwe memy z Michałem w roli głównej. Śmieszne teksty to jeszcze nie tragedia, natomiast kiedy treści uderzył bezpośrednio w rodzinę Karmowskiego i zaczęły mieć charakter pedofilski, miarka się przebrała. Wytropił małego hejtera, sprawę skierował do sądu, a z młodym nagrał film, gdzie ten przyznaje się do winy i przeprasza za to, co zrobił. Można?

 
Filip Chajzer też nie pozostał obojętny na to, w jaki sposób potraktowano jego osobistą tragedię. Jakim człowiekiem trzeba być, żeby żartować z czyjejś śmierci? Po nitce do kłębka, udało mu się ustalić dane osobowe hejtera, które opublikował na swoim oficjalnym profilu, komentując: 

Kończąc – Internet to genialny nośnik ludzkiego dobra. Można dzięki niemu opowiadać o tym jak dobrzy są ludzie i zbierać gigantyczne pieniądze na hospicja czy Powstańców Warszawskich (zapraszam do mojej tegorocznej akcji). Niestety internet to też obrzydliwy dopalacz skrzywień mózgu istot bez grama ludzkich odczuć. Smutne. Nawet bardzo.”

Powiązane posty

1 thought on “Nieanonimowi hejterzy- historie prawdziwe.”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *